Testy na Covit Bieruń

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na wiele czynników. Taż w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze sporo ludzi myśli inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi obecnie się rozprawimy.

Testy na Covit Chorzów

 

Gorączka – przyczyny i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy również dorosłych potrafią stanowić różne.

Do najczęstszych uznaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy to każde odstępstwo od tej wartości można zaliczyć jako gorączkę? Teraz nie. Dla każdego pracownika temperatura ciała jest niezależna. Jedni lepiej się czują, gdy podchodzi ona do 37 st. Celsjusza, a pozostali, jeśli nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi toż po prostu indywidualna potrzeba organizmu. Jak więc mówimy o gorączce? Przede ludziom wymagamy temperaturę zmierzyć, przechodząc do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej klas termometr nie będzie oferował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Chorzów

Gorączka jest więc wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu wynosi co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w zrobienie jest doskonalsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na punkt gorączki. My jednak postaramy skoncentrować się na ostatnich szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe robienie na układ. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii oraz wspomaga reakcję organizmu na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może tworzyć uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza zapewne istnieć przyczyną zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, świadczący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w sezonie, kiedy daje ona dyskomfort lub jak temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Chorzów
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez sensu na to, jak piękna była temperatura początkowa. Stanowi wtedy dokładnie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stopniu obniżyć temperaturę o jeden bądź dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Chorzów

Nieleczona gorączka będzie rosła w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. Oczywiście zatem nie jest prawda, nasz umysł ma wartość przypominającą termostat. Dzięki niej, w momencie chorób nie pozwoli on przekroczyć własnemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w możliwościach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi wtedy temperatura ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno jeść się posiłków. Stanowi wtedy zły mit. Owszem, człowiek, który ma podwyższoną temperaturę, zwykle nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są pomocne w potyczce z infekcją. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments